header image
Home arrow Družina arrow Informace arrow Režim dne v družině
Režim dne v družině Tisk E-mail
Autor: Milada Chrudimská   
6.30 -  7.45

Ranní družina, individuální činnost, společenské hry, čtení časopisů.

7.35 -  7.40

Úklid pomůcek a herny.

7.40 -  7.45

Odchod do tříd  a příprava na vyučování.

11.40 - 13.00

Přechod žáků na oběd - hygiena, společné stolování v jídelně školy

12.30 - 14.00

Odchod části žáků ze školní družiny- po tuto dobu dochází žákovská služba do jednotlivých oddělení a vyzvedává děti rodičům, kteří předloží u vchodových dveří kartičku se jménem dítěte.

12.30 - 13.30

Odpočinková činnost - klidná, pohybově nenáročná.

13.30-  14.30

Zájmová činnost - cílevědomé aktivity zaměřené na uspokojování individuálních potřeb, zájmů a schopností dětí (výtvarná č., rukodělná č., společenská č., hudební č.,)

14.30 - 15.30

Rekreační činnost - vydatná na pohybovou aktivitu hlavně při pobytu venku, může mít podobu i tělovýchovnou.

15.30 - 15.45

Hygiena, svačina - žáci jsou vedeni k samostatnosti v péči o vlastní osobu a osobní majetek.

15.45 - 16.10

Individuální činnost, četba, didaktické hry, případně pomoc při plnění úkolů uložených tř. učitelkou.

16.10 - 17.30

Žáci jsou sloučeni do 2 oddělení - individuální činnost, společenské hry.

15.30 - 17.30

Odchod žáků ze školní družiny - po tuto dobu jsou děti průběžně vydávány rodičům nebo odchází samostatně podle rozpisu na zápisovém lístku.

17.00 - 17.30

Po tuto dobu si rodiče vyzvedávají děti osobně přímo na pavilonu A - 1. patro.

Aktualizováno ( středa 06. září 2017, 08:31 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 124
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic