header image
Home arrow Škola arrow Aktuálně arrow Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek
Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek Tisk E-mail
Autor: Kamila Hubalovská   

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

IMG-20180219-WA0010(1)

 

 

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

…vstoupit do Národního divadla byl zážitek. Byli jsme v hledišti, ve sklepě u základních kamenů a v sálech… Měli jsme suprového průvodce a všímali si maličkostí, které jinak nejsou vidět. Všechno to zlato, i to nepravé, to byla krása… Všechno je tam zlaté, dokonce i kohoutky na záchodech jsou ze zlata. Celé to divadlo byla krása… Pamatuji si nápis z jednoho základního kamene „Co krev pojí, moře nerozpojí“. Ten kámen byl až z Ameriky a jel k nám dva roky…v  Národním divadle jsem měla pocit jako na zámku, kde žijí králové… Poprvé vstoupíš do Národního divadla jen jednou, příště už to nebude takové…a bylo to krásné…Akorát mě mrzelo, že tam měli takové krásné starodávné věci a dali tam automat  na pití…Rozhodla jsem se, že si toho budu vážit, že to naši předci postavili…Kdybych žila v té době, taky bych přispěla, aby bylo divadlo  jenom Čechů…

Ze slohů 3.A vypsala  Z. Vondrová

IMG-20180219-WA0009

IMG-20180219-WA0008(2)

 

Aktualizováno ( úterý 27. února 2018, 18:00 )
Aktuálně
Kolobuřt 2018
Poznávací výlet do Terezína
Poznávací výlet do Terezína
Škola v přírodě - Poslův Mlýn

Dorazili jsme v pořádku. Počasí nám přeje.

Zdravíme všechny 

Třída 5. C a 5. E 

Rozřazení žáků do 6.ročníků 2018/2019
Průkaz ISIC

Vážení rodiče,

od příštího školního roku bude škola postupně zřizovat průkazy ISIC pro žáky naší školy. Děti budou kartu používat místo čipů v jídelně a časem možná ke vstupu do školy a evidenci docházky žáků.Průkaz obsahuje fotografii dítěte a je tedy použitelný i v případě, že je třeba prokázat věk dítěte (např. v MHD).

Další využití je velmi široké: jednak pro levnější vstupy do kulturních zařízení, slevy na nákupy...... Bližší info na  ISIC.

On-line
Hosté: 82
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic