header image
Menu
Home
Škola
Týdenní plán
Družina
Volný čas
Stravování
Výchova a kariera
Galerie
Vrba
Školská rada
Bakaláři
Stránky vyučujících
Granty
Přihlášení učitele
Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Rychlý kontakt

 Telefony:

  ředitelka: 235 514 519

  kancelář: 235 515 884

  jídelna: 251 612 182

 

Archiv
Home arrow Aktuálně arrow Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek
Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek Tisk E-mail
Autor: Kamila Hubalovská   

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

IMG-20180219-WA0010(1)

 

 

Byli jsme v Národním divadle – a byl to zážitek

…vstoupit do Národního divadla byl zážitek. Byli jsme v hledišti, ve sklepě u základních kamenů a v sálech… Měli jsme suprového průvodce a všímali si maličkostí, které jinak nejsou vidět. Všechno to zlato, i to nepravé, to byla krása… Všechno je tam zlaté, dokonce i kohoutky na záchodech jsou ze zlata. Celé to divadlo byla krása… Pamatuji si nápis z jednoho základního kamene „Co krev pojí, moře nerozpojí“. Ten kámen byl až z Ameriky a jel k nám dva roky…v  Národním divadle jsem měla pocit jako na zámku, kde žijí králové… Poprvé vstoupíš do Národního divadla jen jednou, příště už to nebude takové…a bylo to krásné…Akorát mě mrzelo, že tam měli takové krásné starodávné věci a dali tam automat  na pití…Rozhodla jsem se, že si toho budu vážit, že to naši předci postavili…Kdybych žila v té době, taky bych přispěla, aby bylo divadlo  jenom Čechů…

Ze slohů 3.A vypsala  Z. Vondrová

IMG-20180219-WA0009

IMG-20180219-WA0008(2)

 

Aktualizováno ( úterý 27. února 2018, 18:00 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Revitalizace prostoru před školou

Vážení rodíče a žáci,

jistě jste si všimli, že před naší školou dochází k postupnému kácení stromů a keřů. Je tomu tak proto, že celý prostor se bude modernizovat a osazovat novou  zelení. Bohužel nás tedy v nejbližším období čeká opět omezení provozu.

Nemějte obavy, výuky a družiny se to NETÝKÁ!!!

Omezen bude pouze přístup do budovy. Vstup do šaten II. stupně bude možný pouze podloubím, do kterého se bude vstupovat u hlavního vchodu.

Buďte trpěliví a shovívaví. Odměnou nám bude krásná a nová odpočinková zóna před školou.

Petice proti výstavbě

Petice prot stavbě v okolí školy:

 

Noc s Andersenem - 4. ročník
Noc s Andersenem již 4. ročník
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd, musíme je všechny rozmístit do čtyřech budoucích 6. tříd. Na více tříd už nemá škola prostory.

Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od třídních  učitelek.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů         

Žádost o přestup pro žáky ZŠ Mohylova  

 

On-line
Hosté: 69
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic
Primas Praha 13
primas
Dobrý anděl

 

 da_logo

Zelená škola

logozs

OPP- Adaptabilita
OPPA1m
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
esfz