header image
Menu
Home
Škola
Týdenní plán
Družina
Volný čas
Stravování
Výchova a kariera
Galerie
Vrba
Školská rada
Bakaláři
Stránky vyučujících
Granty
Přihlášení učitele
Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
Zapomenuté heslo
Rychlý kontakt

 Telefony:

  ředitelka: 235 514 519

  kancelář: 235 515 884

  jídelna: 251 612 182

 

Archiv
Home arrow Stalo se... arrow Aj Wej-wej: Zákon cesty
Aj Wej-wej: Zákon cesty Tisk E-mail
Přispěl Eva Jurásková   
Výstava čínského výtvarníka

Výstavu čínského výtvarníka , aktivisty a disidenta jsme stihli vidět bohužel jenom s výtvarníky z 9.B.

Instalace obřího gumového člunu speciálně pro prostor Velké dvorany Veletržního paláce s postavami uprchlíků v nadživotní velikosti působila opravdu monumentálně. Díky spojení citací nejvýznamnějších myslitelů napříč dějinami na téma svobody, humanizmu a umístění obrovského množství dokumentárních fotografií, umocněných instalací jakoby filmového „nekonečného“ pásu, z uprchlických táborů např. z řeckého ostrova Lesbos neb i jiných míst, kde Wej s uprchlíky pobýval a  ukázek videí z dokumentárního filmu Lidský proud, bylo opravdu zase o čem přemýšlet. A myslím, že jsme se všichni mohli ztotožnit s názorem Aj Wej-weje: Není žádná uprchlická krize, jen krize lidstva... Při současném přístupu k uprchlíkům ztrácíme své základní hodnoty“, říká a pokračuje: „V této nejisté době potřebujeme více tolerance, soucitu a důvěry v sebe navzájem, protože jsme na tom všichni stejně. Jinak se lidstvo dostane do ještě hlubší krize…“.

Trošku jsme si to i vyzkoušeli pak ve škole při reflexi této výstavy, při jedné takové výtvarné etudě, aktivitě…důvěra v sebe navzájem je opravdu důležitá.:-)

Výstavu doplňovalo několik starších děl a instalací. Laundromat (2016), jehož tématem byla také uprchlická krize. Dílo S květinami (2013–2015) představovalo Aj Wej-wejův osobitý pokus o autoportrét z doby, kdy byl držen v domácím vězení. Hadí strop (2009), další dojemný památník v Aj Wej-wejově díle, byl věnován více než pěti tisícům dětí, které zahynuly během ničivého zemětřesení v čínské provincii S’-čchuan v roce 2008. Skulptura tvaru lampy Cestující světlo (2007) byla zamyšlením nad minulostí a její schopností vyzařovat do budoucnosti naději. Naše fotoreportáž i z vernisáže zde

Aktualizováno ( sobota 27. ledna 2018, 13:02 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Revitalizace prostoru před školou

Vážení rodíče a žáci,

jistě jste si všimli, že před naší školou dochází k postupnému kácení stromů a keřů. Je tomu tak proto, že celý prostor se bude modernizovat a osazovat novou  zelení. Bohužel nás tedy v nejbližším období čeká opět omezení provozu.

Nemějte obavy, výuky a družiny se to NETÝKÁ!!!

Omezen bude pouze přístup do budovy. Vstup do šaten II. stupně bude možný pouze podloubím, do kterého se bude vstupovat u hlavního vchodu.

Buďte trpěliví a shovívaví. Odměnou nám bude krásná a nová odpočinková zóna před školou.

Petice proti výstavbě

Petice prot stavbě v okolí školy:

 

Noc s Andersenem - 4. ročník
Noc s Andersenem již 4. ročník
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd, musíme je všechny rozmístit do čtyřech budoucích 6. tříd. Na více tříd už nemá škola prostory.

Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od třídních  učitelek.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů         

Žádost o přestup pro žáky ZŠ Mohylova  

 

On-line
Hosté: 95
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic
Primas Praha 13
primas
Dobrý anděl

 

 da_logo

Zelená škola

logozs

OPP- Adaptabilita
OPPA1m
OP Výzkum, vývoj a vzdělávání
esfz