header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow Návštěva Národního zemědělského muzea
Návštěva Národního zemědělského muzea Tisk E-mail
Autor: Administrator   
Se třídami 4. B a 5. E jsme se první prosincový den vydali na exkurzi do zemědělského muzea na Letné.

V muzeu jsme nejprve navštívili terasu, kde jsme si připomněli, kde se v Praze nachází různé pamětihodnosti. Počasí nám vyšlo, takže byl výhled na celou Prahu úchvatný. Postupně jsme shlédli výstavu Myslivost, Gastronomie, Voda v krajině, Rybářství, Jede traktor a Laboratoř ticha. Děti si mohly vyzkoušet interaktivně, skrze audiovizuální prvky vstupovat do expozic, díky dotykovým LCD panelům a dalším mechanickým prostředkům. Mohly prolézt bobří norou; nakoupit si potraviny a spočítat si cenu svého nákupu; nasednout do voru a řídit ho; vyzkoušet vlastní reakce a schopnosti myslivce a pytláka; vyzkoušet si, zda jsou schopny hospodařit s vodou a mnohé další. Myslím si, že se výlet vydařil, a proto se příště podíváme do Národního technického muzea, které se zemědělským muzeem sousedí.

Za třídy 4. B a 5. E třídní učitelky V. Hroudová a P. Barešová

 

Aktualizováno ( úterý 12. prosince 2017, 06:40 )
Aktuálně
Kolobuřt 2018
Poznávací výlet do Terezína
Poznávací výlet do Terezína
Škola v přírodě - Poslův Mlýn

Dorazili jsme v pořádku. Počasí nám přeje.

Zdravíme všechny 

Třída 5. C a 5. E 

Rozřazení žáků do 6.ročníků 2018/2019
Průkaz ISIC

Vážení rodiče,

od příštího školního roku bude škola postupně zřizovat průkazy ISIC pro žáky naší školy. Děti budou kartu používat místo čipů v jídelně a časem možná ke vstupu do školy a evidenci docházky žáků.Průkaz obsahuje fotografii dítěte a je tedy použitelný i v případě, že je třeba prokázat věk dítěte (např. v MHD).

Další využití je velmi široké: jednak pro levnější vstupy do kulturních zařízení, slevy na nákupy...... Bližší info na  ISIC.

On-line
Hosté: 119
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic