header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow Výlet za kocourem Mikešem.
Výlet za kocourem Mikešem. Tisk E-mail
Autor: Jitka Müllerová, Zuzana Vondrová   

Končí školní rok a my jsme se vypravili do pohádek pana Lady. Hodně už o Josefu Ladovi víme a několik příběhů o Mikešovi a jeho kamarádech jsme přečetli. Do Hrusic jsme se všichni moc těšili.

0P5291520

Paní průvodkyně pro nás měla hodně otázek a my jsme na všechny věděli odpověď. Ale nakonec nás přeci nachytala. Poradila nám jak rozeznat obrázky Josefa Lady od téměř stejných jeho dcery Aleny Ladové. Podívejte se na ruce postav. Ladovy postavy mají vždy spojený prostředník s prsteníkem. Tak jsme pak tento poznatek nadšeně ověřovali po celém jeho muzeu. Po veselé prohlídce jsme si ještě prohlédli zahradu, pohráli si s živým Mikešem a prošli si i Hrusice. Výlet jsme ukončili dobrotou z batůžků i ze stánku nedaleko návsi.

1P5291498

2P5291518

3P5291501

4P5291510

6

Aktualizováno ( středa 07. června 2017, 11:10 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 89
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic