header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow „Komiksová hodina" s maminkou před tabulí ve škole FZŠ Brdičkova
„Komiksová hodina" s maminkou před tabulí ve škole FZŠ Brdičkova Tisk E-mail
Autor: Jitka Müllerová   

Dne 23. a 29. 3. se v naší škole uskutečnily besedy na téma: „Jak vzniká komiks" se spisovatelkou a ilustrátorkou Magdalénou Dobromilu Staňkovou, která je i maminkou tří našich žáků. ST

Besedu pro všechny druhé třídy měla paní Staňková v rámci akce Noc s Andersenem 2017 s hlavním tématem „Čtyřlístek". Do tohoto časopisu také dříve psala a kreslila vlastní autorský komiks „Klofáč a Tlamáč" a ukázky z něho přinesla dětem do třídy, aby si je mohly samy vybarvit a otextovat prázdné bubliny. Společně s žáky pak vytvořila na tabuli scénář pro jejich vlastní komiks. Ve 2. C například vymysleli, že se při přespávání ve škole potkají se strašidýlkem Brďo. Do předem připraveného rámečku s texty bublin si pak žáci ve výtvarné výchově nakreslili své obrázky.

Dětem se beseda i práce na komiksu moc líbila. Již nyní se těší na další setkání s paní Staňkovou v její bylinkové zahrádce v Třebonicích, kde pořádá pro školky, školy, děti i rodiče exkurze a naučné programy o přírodě.

ko

P4061451

P4061448

 

Aktualizováno ( sobota 08. dubna 2017, 12:22 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 56
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic