header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow Nocování ve škole se Čtyřlístkem
Nocování ve škole se Čtyřlístkem Tisk E-mail
Autor: Veronika Hroudová, Martina Hanslíková   

V pátek se našim malým čtenářům ve škole zalíbilo natolik, že se tu rozhodli strávit třetí ročník Noci s Andersenem.

IMG_20170331_174029_BURST003(1)

 

Na začátku přišel děti přivítat ve své rodné řeči sám pan Andersen a po společné četbě pohádky o postavičkách Čtyřlístku se k překvapení všech postupně objevili Myšpulín, Bobík, Fifinka i Pinďa. Sehráli dětem vtipnou scénku a pozvali je ke stolu. Po dobré večeři na děti čekalo několik zajímavých stanovišť: u Fifinky se vařilo, Myšpulín naučil děti různé pokusy, u Pinďi se sportovalo a Bobík děti vyzkoušel ze znalostí pohádek. Na posledním stanovišti si děti vyrobily krásné záložky. Než jsme se nadáli, byla noc, a tak se mohli žáci vydat ven na noční hru, kde se jim podařilo získat všechny indicie k nalezení čtenářského pokladu. Na dobrou noc děti poslouchaly příběhy Spejbla a Hurvínka, čímž jsme uctili památku Heleny Štáchové. Děkujeme všem maminkám za jejich pekařské výtvory, které nám zpříjemnily sobotní ráno. Tak zase za rok, milí čtenáři!

IMG_20170331_175237_BURST002(1)

IMG_20170401_070221(1)

IMG_20170401_071106(1)

Aktualizováno ( pondělí 03. dubna 2017, 15:05 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 102
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic