header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow Malé ohlédnutí za projektem Edison
Malé ohlédnutí za projektem Edison Tisk E-mail
Autor: Monika Juřicová, Martina Hanslíková   

Od pondělí do pátku naše škola ožila přítomností šesti mladých lektorů z různých koutů světa.

Stážisté si pro nás připravili skvělé prezentace, v nichž nám předali mnoho zajímavých informací o své rodné zemi. Dorozumívacím jazykem se stala angličtina. Po překonání prvotního ostychu žáci s radostí a zájmem komunikovali v cizím jazyce, kladli lektorům zvídavé otázky a hráli s nimi hry. Ve středu se naše chodby změnily v globální vesnici, kde měly všechny třídy možnost prohlédnout si stánky jednotlivých zahraničních hostů, popovídat si s nimi či získat podpis. Nejatraktivnějším stanovištěm byl pravděpodobně stánek Wendy z Číny, od které si téměř každý odnesl přepis svého jména v čínštině. U stánku Samrrudhi z Indie zase dívky dostávaly "tečku - bindi" doprostřed čela. Olena s dětmi vyráběla tradiční panenky, Loren se nás neostýchala naučit základní kroky samby a u Sujeva se nejvíce zpívalo. Překvapení pro všechny návštěvníky stánku Arum bylo, že hry indonéských dětí se tolik podobají našim. Skákání panáka, chození na chůdách či Zlatá brána otevřená Arum znala z domova, ale Kolo, kolo mlýnské, které jsme ji naučili, se jí velice líbilo. Děkujeme každému z lektorů za jejich vstřícnost, srdečnost a přátelství, které nám po celý týden projevovali. Díky jejich návštěvě jsme bohatší o mnohá poznání.

Projekt Edison

 

Aktualizováno ( pátek 24. února 2017, 14:48 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 103
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic