header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow Haptická výstava je úžasná!
Haptická výstava je úžasná! Tisk E-mail
Autor: Za žáky z 2. C napsala J. Müllerová   

Byla doprovodnou akcí k výstavě Jaroslava Horejce v Domě U Kamenného zvonu.

1P1181381

Nejdříve nás zaujala historie této budovy. Při prohlídce výstavy nám průvodkyně vyprávěla o mistru Horejci a vysvětlila nám, jakým způsoben tvořil své dílo.

 

V prostoru přízemní gotické kaple jsme měli jedinečnou možnost se zakrytýma očima hmatově poznávat některé mistrovy bronzové plastiky, kopie dekorů a úlomky soch. Zjistili jsme, jak nelehké to mají lidé se zrakovým postižením. Zároveň jsme si uvědomili, že vystavené předměty vnímáme daleko podrobněji. Cítili jsme jednotlivé části, ze kterých se skládaly, jejich teplotu, hrubost, hladkost i členitost povrchu. Odhadovali jsme, na jakou věc právě saháme.

 

Na výtvarný workshop jsme se přesunuli do koncertního sálu ve 2. patře. Prý tu kdysi stával i trůn. Z oken byl úžasný výhled na Staroměstské náměstí i Týnský chrám. Posvačili jsme jako královská rodina, a pak jsme zkusili děrovanou technikou vytvořit obrázek. Někteří použili podobné zdobení, které jsme viděli na sochách u Jaroslava Horejce. Všem se to moc povedlo.

 

Domů jsme si odnášeli kromě krásných zážitků i malé výtvarné dílko pro taťku a mamku.

P1181352

P1181354

P1181356

P1181369

P1181373

P1181378

 

 

Aktualizováno ( středa 25. ledna 2017, 14:03 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 95
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic