header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow 5. A úspěšně na Mrázovce
5. A úspěšně na Mrázovce Tisk E-mail
Autor: Hana Navrátilová   

V sobotu 5. listopadu se třída 5. A vydala na Běh Mrázovkou pořádaný Sokolem Smíchov do krásného prostředí stejnojmenného parku.

DSC01266

Naši závodníci a závodnice zaregistrovaní za FZŠ Brdičkova početně převálcovali ve své kategorii i běžce z tělovýchovných jednot a nezůstali pozadu ani svými výslednými časy.

Skvělá nálada v týmu doprovázeném rodiči, výborná oranizace závodu a v neposlední řadě vynikající výsledky našich žáků zajistily krásné dopoledne se silnými zážitky.

Odhodlání postavit se na start trati dlouhé 700 m v chladném podzimním počasí bylo obdivuhodné.

Nejúspěšnějším členem výpravy byl Ondřej Božek, který získal bronzovou medaili a patří mu velká gratulace jako i všem ostatním, kteří na závod dorazili ať už jako závodníci nebo jako podpůrný tým, který vydatně povzbuzoval a vše zachytil a zdokumentoval.

Tato akce je součástí projektu naší třídy „Velká pětka", v jehož rámci se třída zúčastní dalších sportovních akcí.

(foto: Tereza Vítková)

DSCN2954

DSCN2943

 

Aktualizováno ( pátek 11. listopadu 2016, 11:01 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 96
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic