header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow „Není město jako město"...
„Není město jako město"... Tisk E-mail
Autor: Jitka Müllerová   

...zjistili druháci a třeťáci z FZŠ Brdičkova na Praze 13, kteří se zúčastnili urbanistické dílny pod vedením lektorů z Nadace Proměny Karla Komárka. Cílem bylo získat u žáků zájem o životní prostředí a architekturu.

Děti si nejdříve prohlédly letecké pohledy dvou měst. Barcelona jim připomínala šachovnici a Paříž slunce. Obě struktury měli lektoři namalované na plátnech, která rozložili na zem. Pak si společně povídali o tom, z čeho se naše Jihozápadní Město skládá, co v něm potřebujeme, aby se tu všem žilo příjemně, a jak důležitý význam má zeleň. Následovalo rozdělení do skupin, výběr objektů pro každou z nich a mladí architekti se pustili do práce na připravených plátnech. Postupně vznikla dvě krásná města v nichž děti nešetřily zahradami a parky. Na závěr s lektory a učiteli vyhodnotily svou práci.

Dílna se všem moc líbila a inspirovala některé žáky k tomu, že by se rádi stali architekty, aby naše město mohli i v budoucnosti zvelebovat.

1

2

3

4

5

 

Aktualizováno ( úterý 11. října 2016, 11:22 )
Aktuálně
Kolobuřt 2018
Poznávací výlet do Terezína
Poznávací výlet do Terezína
Škola v přírodě - Poslův Mlýn

Dorazili jsme v pořádku. Počasí nám přeje.

Zdravíme všechny 

Třída 5. C a 5. E 

Rozřazení žáků do 6.ročníků 2018/2019
Průkaz ISIC

Vážení rodiče,

od příštího školního roku bude škola postupně zřizovat průkazy ISIC pro žáky naší školy. Děti budou kartu používat místo čipů v jídelně a časem možná ke vstupu do školy a evidenci docházky žáků.Průkaz obsahuje fotografii dítěte a je tedy použitelný i v případě, že je třeba prokázat věk dítěte (např. v MHD).

Další využití je velmi široké: jednak pro levnější vstupy do kulturních zařízení, slevy na nákupy...... Bližší info na  ISIC.

On-line
Hosté: 63
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic