header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow „Není město jako město"...
„Není město jako město"... Tisk E-mail
Autor: Jitka Müllerová   

...zjistili druháci a třeťáci z FZŠ Brdičkova na Praze 13, kteří se zúčastnili urbanistické dílny pod vedením lektorů z Nadace Proměny Karla Komárka. Cílem bylo získat u žáků zájem o životní prostředí a architekturu.

Děti si nejdříve prohlédly letecké pohledy dvou měst. Barcelona jim připomínala šachovnici a Paříž slunce. Obě struktury měli lektoři namalované na plátnech, která rozložili na zem. Pak si společně povídali o tom, z čeho se naše Jihozápadní Město skládá, co v něm potřebujeme, aby se tu všem žilo příjemně, a jak důležitý význam má zeleň. Následovalo rozdělení do skupin, výběr objektů pro každou z nich a mladí architekti se pustili do práce na připravených plátnech. Postupně vznikla dvě krásná města v nichž děti nešetřily zahradami a parky. Na závěr s lektory a učiteli vyhodnotily svou práci.

Dílna se všem moc líbila a inspirovala některé žáky k tomu, že by se rádi stali architekty, aby naše město mohli i v budoucnosti zvelebovat.

1

2

3

4

5

 

Aktualizováno ( úterý 11. října 2016, 11:22 )
Aktuálně
Zakázka pro nové učebny

Naše škola plánuje vypsat zakázku na nákup vybavení a rekonstrukci učeben související s realizací projektu realizovaného v rámci OP PPR výzva č. 20 a to v následujících oblastech:

Vyzvedávání výrobků
VYZVEDÁVÁNÍ VÝROBKŮ v keramické dílně:
v keramické dílně
 
Úterý –  26. 6. 2018                       14.00  -  17.00 
 
Středa - 20. 6. a 27. 6. 2018         14.00  -  20.00
 
Čtvrtek - 21. 6. a 28. 6. 2018       14.00  -  17.00
Akademie 2018

 

Prázdninový kurz pro cizince
Prázdninový kurz pro děti cizince
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok otvíráme pět 6. ročníků. Jejich zaměření si přečtěte v následujícím odkaze:

Zaměření tříd  

Přihlášku obdržíte ve škole    

 

 

 

On-line
Hosté: 97
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic