header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow ZVÍŘECÍ ÚTERÝ VE 4. B
ZVÍŘECÍ ÚTERÝ VE 4. B Tisk E-mail
Autor: žáci 4. B   

Dostali jsme na přírodovědu jen obyčejný úkol - popis svého domácího mazlíčka.

DSC_0738

Potom ale paní učitelku napadlo, že zvířátka co vydrží v přepravních bednách a nevadí jim hluk, si můžeme do školy vzít. Všichni se rozzářili a přestali vnímat, protože přemýšleli nad zvířecím dnem. Konečně jsme se dočkali! Úterý je tu a pět dětí s sebou má živá zvířátka. Objevili se tu dva králíci Becky a Kvído, želva suchozemská Hermík, křeček džungarský Kiki a gekončík noční Rexor což je něco jako ještěrka. Ostatní přinesli aspoň popis jejich domácího mazlíčka a ti co zvířátko nemají popis vysněného zvířátka. K popisu si vybralo 7 dětí psa, 2 děti kočku, 3 děti křečka a 2 děti králíka, 2 děti si vybrali želvu a 1 chlapec si vybral mloka "vodního dráčka". Živá zvířata jsme si mohli pohladit a pod podmínkou, že neutečou je i vyndat z klece. Den jsme si moc užili a doufáme, že se bude opakovat. A co vy? Vzali jste si někdy do školy domácího mazlíčka?

DSC_0735

Tohle je jeden z nich.

Želva nádherná „Žofka"

Náš domácí mazlíček není až zas takový mazlíček, protože je to želva. Super domácí mazlíček, protože neřve jako papoušek, nepouští chlupy jako kočka a nemusíme jí venčit jako psa. Takže ideální mazlíček! Je to všežravec. Dáváme jí hovězí srdce a občas zeleninu. Máme jí doma v terárku s kamínky a malým bazénkem s vodou. Vyměňujeme jí vodu, protože se jí tam dostávají kamínky a aby měla stále čerstvou vodu. Je to obratlovec, který patří mezi plazy. Dorůstá délky 25 až 30 cm. Želvu si nespletete s jiným živočichem, protože má na zádech krunýř, ten používá jako štít proti nepřátelům nebo, když se něčeho lekne tak se do něho schová. Kůži na hlavě, ocasu a čtyřech nohách s drápky má suchou a jemnou. Krunýř je žíhaně žluto-tmavě zbarven a na hlavičce jsou výrazné červené proužky. Očka má jak malé černé korálky.

DSC_0729

 

Aktualizováno ( čtvrtek 19. května 2016, 14:47 )
Aktuálně
Zakázka pro nové učebny

Naše škola plánuje vypsat zakázku na nákup vybavení a rekonstrukci učeben související s realizací projektu realizovaného v rámci OP PPR výzva č. 20 a to v následujících oblastech:

Vyzvedávání výrobků
VYZVEDÁVÁNÍ VÝROBKŮ v keramické dílně:
v keramické dílně
 
Úterý –  26. 6. 2018                       14.00  -  17.00 
 
Středa - 20. 6. a 27. 6. 2018         14.00  -  20.00
 
Čtvrtek - 21. 6. a 28. 6. 2018       14.00  -  17.00
Akademie 2018

 

Prázdninový kurz pro cizince
Prázdninový kurz pro děti cizince
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok otvíráme pět 6. ročníků. Jejich zaměření si přečtěte v následujícím odkaze:

Zaměření tříd  

Přihlášku obdržíte ve škole    

 

 

 

On-line
Hosté: 166
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic