header image
Home arrow Škola arrow Stalo se... arrow ZVÍŘECÍ ÚTERÝ VE 4. B
ZVÍŘECÍ ÚTERÝ VE 4. B Tisk E-mail
Autor: žáci 4. B   

Dostali jsme na přírodovědu jen obyčejný úkol - popis svého domácího mazlíčka.

DSC_0738

Potom ale paní učitelku napadlo, že zvířátka co vydrží v přepravních bednách a nevadí jim hluk, si můžeme do školy vzít. Všichni se rozzářili a přestali vnímat, protože přemýšleli nad zvířecím dnem. Konečně jsme se dočkali! Úterý je tu a pět dětí s sebou má živá zvířátka. Objevili se tu dva králíci Becky a Kvído, želva suchozemská Hermík, křeček džungarský Kiki a gekončík noční Rexor což je něco jako ještěrka. Ostatní přinesli aspoň popis jejich domácího mazlíčka a ti co zvířátko nemají popis vysněného zvířátka. K popisu si vybralo 7 dětí psa, 2 děti kočku, 3 děti křečka a 2 děti králíka, 2 děti si vybrali želvu a 1 chlapec si vybral mloka "vodního dráčka". Živá zvířata jsme si mohli pohladit a pod podmínkou, že neutečou je i vyndat z klece. Den jsme si moc užili a doufáme, že se bude opakovat. A co vy? Vzali jste si někdy do školy domácího mazlíčka?

DSC_0735

Tohle je jeden z nich.

Želva nádherná „Žofka"

Náš domácí mazlíček není až zas takový mazlíček, protože je to želva. Super domácí mazlíček, protože neřve jako papoušek, nepouští chlupy jako kočka a nemusíme jí venčit jako psa. Takže ideální mazlíček! Je to všežravec. Dáváme jí hovězí srdce a občas zeleninu. Máme jí doma v terárku s kamínky a malým bazénkem s vodou. Vyměňujeme jí vodu, protože se jí tam dostávají kamínky a aby měla stále čerstvou vodu. Je to obratlovec, který patří mezi plazy. Dorůstá délky 25 až 30 cm. Želvu si nespletete s jiným živočichem, protože má na zádech krunýř, ten používá jako štít proti nepřátelům nebo, když se něčeho lekne tak se do něho schová. Kůži na hlavě, ocasu a čtyřech nohách s drápky má suchou a jemnou. Krunýř je žíhaně žluto-tmavě zbarven a na hlavičce jsou výrazné červené proužky. Očka má jak malé černé korálky.

DSC_0729

 

Aktualizováno ( čtvrtek 19. května 2016, 14:47 )
Aktuálně
Zápis do 1. tříd 2018/2019
Veškeré informace k zápisu do 1. tříd naleznete tady
Rozřazení žáků do 6. ročníků

Vážení rodiče,

pro příští školní rok jsme museli trochu upravit pravidla pro přijímání žáků do naší školy. Přijímáme žáky ze ZŠ Mohylova a pochopitelně naše stávající žáky 5. ročníků. Protože máme v letošním 5. ročníku celkem 5 tříd a musíme je všechny rozmístit do budoucích 6. tříd, budeme tedy v září otvírat celkem čtyři 6. ročníky.
Žáci FZŠ Brdičkova obdrží přihlášky od p. uč. třídní.

Zaměření tříd a termíny rozřazovacích testů            Přihláška pro cizí žáky  

 

O pohár města Klatov

V sobotu dne 10. 3. 2018 se taneční skupina DbK, působící na FZŠ Brdičkova, zúčastnila svých prvních závodů O pohár města Klatov.  S choreografií, která nese název James Bond, děti obsadily 2. místo a odvezly si tak své první medaile. Skupinu vede učitelka základní školy Kateřina Žídková. Taneční sezóna se pro děti teprve rozjíždí a čeká je mnoho vystoupení a závodních přehlídek. Kateřina Žídková

A celé vystoupení můžete zhlédnot ZDE

Nebo ZDE

 

Přijeli Vikingové

V pátek 9. března 2018 „připluli“ na replice válečné lodě do naší základní školy dva Vikingové, herci Agentury Pernštejni z Pardubic. Oba se  s našimi žáky 5. - 7. tříd podělili o informace z právního systému vikingské společnosti, z vikingských výprav, představili oděv Vikingů, dokonce vyvrátili mýtus o rohatých přilbách těchto obyvatel severu Evropy. Vikingské válečnictví si vyzkoušeli i někteří žáci naší školy, kteří byli zapojeni do představení. Na závěr nám herci předvedli pravý šermířský souboj. Dětem i učitelům se představení moc líbilo a už se těšíme na další – květnové představení, které nám představí starověký Řím legionářů, gladiátorů a císařů.

 

Vesmírné dobrodružství

Ve středu 14. 3. navštívili žáci 3. B a 3. C Planetárium Praha a výprava do vesmíru začala. Žáci putovali od Slunce až na samotný okraj sluneční soustavy. Cestou potkali a seznámili se všemi planetami i s některými měsíci ve sluneční soustavě. Naučili se poznávat mnohá souhvězdí např. Velký a Malý vůz, Kasiopea, Orion. Po programu děti ještě strávily chvilku času v prostorách Planetária, kde je stálá interaktivn ívýstava vesmírných modelů. Děti byly touto tajemnou výpravou nadšené. Ve škole pak pracovaly na svých vlastních planetárních projektech.                                             Zapsala Helena Bočanová

 

 

On-line
Hosté: 120
Jsme držiteli
odpovud
Může pomoci
treti-rodic